Facelia

Gdzie i jakie. Skąd bierze się najlepszy miód?

Stały bywalec
http://www.portalpszczelarski.pl/artyku ... dajna.html

Wygląda na to , że w tym roku będę miał miodek faceliowy :grin:
Znajomy , który ma prawie 30 ha ziemi ( prowadzi matecznik truskawek , porzeczek i czegoś tam jeszcze dla instytutu ) , zaproponował mi , żebym sobie obsiał facelią 1 ha , bo on nie może rok po roku uprawiać tego samego - takie wymagania . Ziemia już przygotowana do siewu , odchwaszczona , 4 klasa , miejscami nawet 3 . Po przekwitnięciu , on zaorze . Chodzi mu tylko o to , żeby coś rosło , bo wtedy nie zarośnie chwastami , a i on dostanie dopłatę . Powiedział , że przez najbliższe 5 lat , hektar będzie zawsze wolny - jeśli chcę mogę siać , on za to nic nie chce . Tak więc zaraz po Świętach , biorę się do siewu :grin:
Powinna zakwitnąć koniec maja - początek czerwca , czyli zaraz po rzepaku .

Stały bywalec
http://www.portalpszczelarski.pl/artyku ... dajna.html

Wygląda na to , że w tym roku będę miał miodek faceliowy :grin:
Znajomy , który ma prawie 30 ha ziemi ( prowadzi matecznik truskawek , porzeczek i czegoś tam jeszcze dla instytutu ) , zaproponował mi , żebym sobie obsiał facelią 1 ha , bo on nie może rok po roku uprawiać tego samego - takie wymagania . Ziemia już przygotowana do siewu , odchwaszczona , 4 klasa , miejscami nawet 3 . Po przekwitnięciu , on zaorze . Chodzi mu tylko o to , żeby coś rosło , bo wtedy nie zarośnie chwastami , a i on dostanie dopłatę . Powiedział , że przez najbliższe 5 lat , hektar będzie zawsze wolny - jeśli chcę mogę siać , on za to nic nie chce . Tak więc zaraz po Świętach , biorę się do siewu :grin:
Powinna zakwitnąć koniec maja - początek czerwca , czyli zaraz po rzepaku .

Fajna sprawa, że masz takie możliwości. Może ja się kiedyś z takim czymś rozglądnę.

Wracając do feceli - to znajomy też powinien być zadowolony gdyż roślina ta po zaoraniu ma duże właściwości odżywcze - jest porównywalna do obornika.
Myślę, że każdy powinien być z tego zadowolony.
,, PAN BÓG DOBRZE POMYŚLAŁ, ŻEBY LUDZIOM ŻYCIE OSŁODZIĆ, KAZAŁ PSZCZOŁOM MIÓD ROBIĆ ,,
Awatar użytkownika
Stały bywalec
No No Radku widzę że ty to jednak w czepku urodzony ^^ taki rarytasik ehh :D
"Chwalił raz siebie człowiek, opatrując ule:

- Jak to ja z wami, pszczółki, obchodzę się czule!
- Prawda, - rzekły - lecz dobroć z jakiego powodu?
Alboż to dla nas robisz? Dla naszego miodu."
Ignacy Krasicki

Stały bywalec
No No Radku widzę że ty to jednak w czepku urodzony ^^ taki rarytasik ehh :grin:
Też się nie mogę nadziwić , w ubiegłym roku trafił się facet z rzepakiem i to z wieloletnią perspektywą
( w tym roku u nas kiepsko z rzepakami , ale facet już się i tak dopytywał czy przywiozę )
W tym roku pole na facelię z co najmniej 5 letnią perspektywą , ciekawe co w przyszłym roku się trafi :grin:
Ale żeby nie było tak słodko , to powiem , że u nas chyba jest jakaś plaga wycinania drzew .
Co gorsza jest to chyba zaraźliwe , bo tną wszystko jak leci i to w ilościach hurtowych . Wycięli większość akacji , wierzby , sporo lipy , nie mówiąc już o topolach i osikach ,bo to jest uważane za chwasty . Czy u Was też tak tną bez opamiętania ?

Stały bywalec
Tych LIP jeszcze nie ścieli.

http://www.sokole-tps.pl/show.php?gid=65&pid=1
,, PAN BÓG DOBRZE POMYŚLAŁ, ŻEBY LUDZIOM ŻYCIE OSŁODZIĆ, KAZAŁ PSZCZOŁOM MIÓD ROBIĆ ,,

Stały bywalec
No No Radku widzę że ty to jednak w czepku urodzony ^^ taki rarytasik ehh :grin:
Ja zadowolę się tylko tym Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Stały bywalec
Bachury na tym poletku też Facelia będzie ?? , jeśli tak to sama czy w parze z przegorzanem ??

Ignacy Krasicki

Stały bywalec
Bachury na tym poletku też Facelia będzie ?? , jeśli tak to sama czy w parze z przegorzanem ??

O przepraszam Piotrze pomyliłem numery zdjęć Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Stały bywalec
O Bartek , całkiem nieźle to wygląda :smile:
Awatar użytkownika
Stały bywalec
ee to zmienia obraz zupełnie .. tu już coś z Facelii by było :twisted:

Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Stały bywalec
Koledzy tak na poważnie się zapytam , czy jest sens obsiewać mniejwięcej 1H facelią czy to tylko czcze przechwałki z tą miodnością Facelii przy takim aerale ? .

Ignacy Krasicki

Wróć do „%s” POŻYTKI MIODODAJNE