Poidło pasieczne

Mam do Was pytanie, jak u Was z poidłami? Jakich używacie (konstrukcja), czy w ogóle używacie? Ja co prawda mam niedaleko pasieki niewielki potoczek i często pszczoły z niego korzystają. Mam też na pasiece poidło (zawsze kilka pszczół z niego korzysta) - konstrukcja w miarę prosta: kanister 20 litrowy z kranikiem dolnym. Deska skośna i miska z keramzytem, kamieniami. Problem jest tylko w regulacji kranu. Kupiłem z metalowym w celu lepszej regulacji ale zauważyłem, że jak go ustawię tak, że kapie po kropli to na następny dzień po południu już nie kapie a z kanistra niewiele ubyło. Natomiast jak dam trochę szybciej to rano już kanister pusty. Zrobiłem też dziurkę w korku, żeby się nie zapowietrzał ale nie mam pomysłu jak to zrobić aby kapało nonstop po kropli. Jeśli macie jakieś pomysły albo swoje projekty to piszcie :)
Awatar użytkownika
ADMINISTRATOR FORUM
Co pszczelarz to ma swoje przyzwyczajenia, Ja nigdy nie stosowałem poideł. Mam bardzo blisko pasieki czysty górski potok. Na przedwiośniu gdy jest jeszcze chłodno, to poddaje pszczołom bezpośrednio do uli wodę, z reguły z jakimiś dodatkami i tyle. :D

Wróć do „%s” SPRZĘT PSZCZELARSKI