WSPARCIE RYNKU PRODUKTÓW PSZCZELICH W SEZONIE 2016 - 2017

czyli o tym co komu się należy...

Stały bywalec
Na zaproszenie Zastępcy Prezesa Andrzeja Łuszczewskiego z Agencji Rynku Rolnego w Warszawie - miałem zaszczyt uczestniczyć dniu 16.02.2017 r. na spotkaniu organizacji pszczelarskich - Stowarzyszenia Pszczelarzy Rejonu Puszczy Białowieskiej w Hajnówce biorących udział w mechanizmie ,, Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich ,, dotyczące zasad rozliczeń umów zawartych w sezonie 2016 - 2017 - zaangażowanych w realizację umów i przygotowaniem dokumentacji rozliczeniowej.

Spotkanie odbyło się w Centrali Agencji Rynku Rolnego ul. Karolkowa 30, w Warszawie.
Na spotkanie te stawiły się organizacje z terenu województw - podlaskiego, warmińsko-mazurskie, śląskie, pomorskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie.
Przeprowadzone przez Dyrektora Agencji Rynku Rolnego Michała Wójciak oraz kierownika Działu Wsparcia Rynku Pszczelarskiego Agatę Witkowską

Przez wcześniejsze kolejne dni udział brali przedstawiciele innych terenów jak - mazowieckie, małopolskie, łódzkie, opolskie,, podkarpackie, kujawsko-pomorskie,wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, lubelskiego.

Podczas spotkania przedstawiono istotne kwestie newralgiczne, które najczęściej pojawiały się podczas rozliczeń projektów.
Przedstawiono zmiany, które zostały wprowadzone na które należy zwrócić uwagę.
Poruszono kwestię kompletowania dokumentów, kosztów kwalifikowanych, sporządzania aneksów do umów. Spotkanie te miało charakter roboczy.

Jeden z ważnych aspektów była informacja, że z dniem 1 września 2017 roku Agencja Rynku Rolnego zostanie zlikwidowana i całe nasze działania i dokumentacja zostanie przeniesiona do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i tam będą składane dokumenty.

Omówiono plan spotkania / które sfotografowałem / - w załączeniu.

Oficjalny plan spotkania

http://www.arr.gov.pl/wsparcie-rynkowe/ ... y-pszczele

Zapraszam Wszystkich do jego zapoznania.

Dokładny komentarz ze spotkania przedstawię niebawem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
,, PAN BÓG DOBRZE POMYŚLAŁ, ŻEBY LUDZIOM ŻYCIE OSŁODZIĆ, KAZAŁ PSZCZOŁOM MIÓD ROBIĆ ,,

Stały bywalec
Kilka fotografii budynku Agencji Rynku Rolnego w Warszawie.
,, PAN BÓG DOBRZE POMYŚLAŁ, ŻEBY LUDZIOM ŻYCIE OSŁODZIĆ, KAZAŁ PSZCZOŁOM MIÓD ROBIĆ ,,

Stały bywalec
Kilka fotografii ze spotkania.

Stały bywalec
Przeniesione z działu z życia forum - FUNDUSZE.
Przydałby się dział z funduszami, dofinansowaniami refundacjami, fundacjami itp. czyli wszystko to co jako zwiazek pszczelarski, stowarzyszenie, indywidualny pszczelarz można uzyskać w formie materialnej pomocy

http://www.portalspozywczy.pl/slodycze- ... 86005.html

Osobiście nie interesowałem się tym zagadnieniem. Znalazłem tylko taki artykuł.
Jak coś będę wiedział na ten temat to dam znać na forum.
Warunki ubiegania się o refundację kosztów poniesionych.........

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... OMy8UT6NCA
Może odgrzewam starego kotleta ale napisze takie oto małe przemyślenie na temat funduszy/refundacji ..

Gdyby nie ta piekielna refundacja to wszystek sprzęt pszczelarski byłby na bardziej przyswajalnym poziomie jeśli chodzi o finanse .. to jak ceny obecnie windowane są do góry by natrzepać z dofinansowania i zwrotów z refundacji to ....woła o pomstę do nieba .. .
Masz oczywiście rację, sprzęt drogi a pieniądze na refundacje śmieszne. Nie chce dolewać oliwy do ognia, bo mi nie wypada, ale moim zdaniem refundacja na pszczoły powinna być na takich samych zasadach jak przy innych zwierzętach. Każdy indywidualnie.
Tylko kolego Judym jak sobie wyobrażasz taką refundacje ? jak by miał wyglądać przelicznik ? , nie żebym bronił obecnego systemu .. ale tak z ciekawości
Cały szkopuł w tym, że dla urzędników pszczoły nie są niestety tak samo ważne jak np. krowy czy owce. Dlatego jesteśmy z góry skazani na przegraną. Z pustego ani Salomon nie naleje. Nie dość że pieniędzy co roku ubywa, to jeszcze są .....................................nie będę kończył.
No cóż .. Jeśli chodzi o pszczelarstwo od strony urzędowej itd to jesteśmy bardziej zacofani niż był ten szlachetny zawód/hobby chociażby w średniowieczu .. Ps: nie które paragrafy w Polskim prawie pochodzą właśnie z okresu Polski nowożytnej lub jak mi się wydaje późnego średniowiecza .
Masz oczywiście rację, sprzęt drogi a pieniądze na refundacje śmieszne. Nie chce dolewać oliwy do ognia, bo mi nie wypada, ale moim zdaniem refundacja na pszczoły powinna być na takich samych zasadach jak przy innych zwierzętach. Każdy indywidualnie.

O tym mówiono na spotkaniu w Agencji Rynku Rolnego w Warszawie w dniu 16.02.2016 r. - ale o tym dokładnie, kiedy sporządzę analizę ze spotkania.

Wróć do „%s” REFUNDACJE